PORTFOLIO

Na čem jsme spolupracovali?

SIRENA FILM, s.r.o.

1864Dánský filmař Ole Bornedal se dostal do povědomí diváků především díky hororově laděnému thrilleru Noční hlídač z roku 1994 a jeho následnému remaku Hlídač mrtvých. O dvacet let později uvedl Bornedal osmidílnou minisérii 1864. Ta se zabývá tématem druhé šlesvické války, v jejímž důsledku Dánsko utrpělo svou největší porážku v dějinách. Po vydání se seriál dočkal rozporuplných reakcí a stal se předmětem veřejné diskuze. Dle kritiků se totiž tvůrce dopustil řady nepřesností a celou neblahou událost značně zjednodušil.


FILM MAKERS s.r.o., Lucky Man Films, s.r.o.

AnthropoidJednu z nejúspěšnějších diverzních akcí druhé světové války mají na svědomí čeští vojáci zahraničního odboje Josef Gabčík a Jan Kubiš. Těm se 27. května roku 1942 povedlo uskutečnit atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha, jenž byl jedním z nejvýznamnějších mužů Třetí říše a vůdcem nacistických okupačních sil v Československu. Jak celá mise s kódovým označením Operace Anthropoid probíhala se dozvíte v úspěšném snímku z roku 2016. Josefu Gabčíkovi vdechl život Cillian Murphy, Janu Kubišovi Jamie Dornan.


Stillking Films, spol. s r.o.

G. I. JoeG. I. Joe je uskupením těch nejlepších vojáků, kteří bojují proti zbrojařské firmě Destro a zločinecké organizaci Kobra. Jako ústřední člen týmu se představil Channing Tatum v roli Dukea, jemuž zdárně sekunduje herečka Rachel Nichols alias špionka Scarlett. Generála Hawka pak ztvárnil Dennis Quaid a ve filmu si menší roli zahrála také česká modelka Karolína Kurková. Postavy jednotlivých hrdinů vychází z kolekce stejnojmenných akčních figurek, s nimiž vyrostly miliony dětí.


MILK and HONEY FILMS, s.r.o.

HauntedSeriál Haunted režiséra a scénáristy Jana Pavlackého je prvním hororovým počinem natočeným v české produkci pod záštitou streamovací služby Netflix. Jeho jednotlivé díly vypráví o lidech, kteří se stali svědky nadpřirozených jevů a nevysvětlitelných událostí, jež se navždy zapsaly do jejich životů. První série Haunted vyšla na Netflixu 19. října 2018 a o rok později ji doplnila série druhá s dalšími šesti díly.


CZECH ANGLO PRODUCTIONS s.r.o.

Jojo RabbitJojo Rabbit, nebo chcete-li Králíček Jojo, je válečná komedie z doby druhé světové války, pojednávající o blonďatém chlapci, jemuž nikdo neřekne jinak než Jojo. Jojo je nadšený mladý nacista, neublížil by ani mouše a za kamaráda má samotného Adolf Hitlera! Co se stane ve chvíli, kdy malý Jojo zjistí, že jeho matka, kterou hraje slavná Scarlett Johansson, ukrývá v podkroví židovskou dívku? Film se kromě USA a Nového Zélandu natáčel také v České republice a jako předloha mu posloužila knížka Caging Skies od Christine Leunens.


NOGUP agency s.r.o.

Lída BaarováRoku 1934 se česká herečka Lída Bárové vypraví do berlínských filmových ateliérů Babelsberg. Přestože na ní zpočátku čeká řada problémů, v evropském Hollywoodu nakonec uspěje a její hvězda stoupá strmě vzhůru. Po nevydařeném vztahu s hereckým kolegou Gustavem Fröhlichem končí v náručí ministra propagandy Goebbelse, což se ovšem znelíbí Adolfu Hitlerovi, který donutí Goebbelse románek s Baarovou ukončit. Baarová je poté nucena během Křišťálové noci v roce 1938 uprchnout zpět do své vlasti. Dramatický příběh jedné z nejúspěšnějších českých hereček přivedl na stříbrná plátna režisér Filip Renč, role Lídy Baarové se ujala slovenská herečka Táňa Pauhofová.


MAYA PRODUCTION, s.r.o.

Marie Terezie IINejrozsáhlejší mezinárodní koprodukční projekt České televize – i tak by se dalo popsat pokračování úspěšného životopisného dramatu o jedné z nejvýznamnějších vladařek historie. Na tvorbě filmu Marie Terezie II se kromě již zmíněné České televize podílelo také rakouské ORF, slovenské RTVS a maďarské MTVA. Scénář k původnímu snímku i k jeho druhému dílu napsala Mirka Zlatníková a na režisérskou židli usedl renomovaný Robert Dorhnelm.


Arthur Krensky Films s.r.o.

Místo zločinu OstravaKrimiseriál Místo zločinu Ostrava se sice primárně, jak už název napovídá, natáčel v Ostravě, ale „zavítal“ také do zahraničí, konkrétně do česko-polského Těšína a Tuniska. Filmovalo se celkem 117 dnů, na seriálu se vystřídalo více než 100 herců a ústřední role patří Pavle Beretové a Stanislavu Majerovi. Ona je přímočará a soutěživá, on výbušný a náladový. Jednotlivé kriminální případy jsou inspirovány skutečnostmi, které police na Ostravsku vyšetřovala během uplynulých několika let.


NEGATIV s.r.o.

Národní třídaNárodní třída je česko-německým filmem z dílny režiséra Štěpána Altrichtera, jenž se začal natáčet na podzim roku 2018 v Praze. Film vychází ze stejnojmenné knižní předlohy Jaroslava Rudiše a hlavních rolích je možné spatřit Hynka Čermáka, Kateřinu Janečkovou a Jana Cinu. Snímek sleduje osudy hlavního hrdiny přezdívaného Vandam, který nejde daleko pro ránu, často cvičí, holduje alkoholu, dělá si zálusk na hospodskou Lucku a především vzdoruje systému, seč může.


U N I T and S O F A, s.r.o.

Přijela pouťNa podzim roku 2018 přinesla internetová televize Stream.cz (poté Televize Seznam) komediální seriál Přijela Pouť z pera scénáristy Petra Kolečka. Druhá řada dorazila o rok později a prostředí poutě vyměnila za pražský Palác kultury. Vedle pobavení seriál poslouží také jako věrný obraz porevoluční doby zkažené finančními a politickými podvody. V hlavních rolích lze spatřit Jakuba Prachaře, Evu Holubovou, Matěje Dadáka, Lucii Vopatovou, Jaromíra Dulavu, Ondřeje Pavelku, Michala Suchánka či Richarda Genzera.


DNA Production s.r.o.

SpecialistéOblíbený český kriminální seriál Specialisté se začal na stanici TV Nova vysílat začátkem roku 2017 a od té doby přibývají další díly po desítkách. V hlavních rolích se objevili například Zuzana Kajnarová, Jakub Štáfek, Jan Vlasák, Jan Zadražil nebo David Prachař, přičemž posledního jmenovaného v seriálu z osobních důvodu nahradil Martin Dejdar. Seriál mapuje životy čtveřice kriminalistů, na něž krom práce čeká rovněž řešení svých rodinných a soukromých problémů.


Roadrunner s.r.o.

The Letter for the KingMladý rytíř se na dobrodružné výpravě za záchranu svého království potýká se starodávnými proroctvími, magickými silami i nevypočitatelnými společníky. Velkolepý seriál z produkce Netflixu vznikl na motivy úspěšného fantasy románu Tonke Dragt z roku 1962. V hlavních rolích se představili Amir Wilson a Ruby Serkis, kteří za účelem natáčení navštívili vedle Nového Zélandu také Prahu.


CZECH ANGLO PRODUCTIONS s.r.o.

The MusketeersAčkoliv se příběh seriálu Tři mušketýři nedrží románové předlohy francouzského spisovatele Alexandra Dumase zcela věrně, to hlavní zůstává. Děj se odehrává v 17. století v Paříži za vlády krále Ludvíka XIII, kde skupina mušketýrů (D'Artagnan, Athos, Porthos a Aramis) brání spravedlnost. Televizní seriál o celkem 30 epizodách běžel od roku 2014 do roku 2016 a vznikl pod křídly stanice BBC One. V České republice ho koncem června roku 2015 uvedla televize Prima.


CZECH ANGLO PRODUCTIONS s.r.o.

World on FireSedmidílná dramatická série Svět v plamenech vypráví příběhy obyčejných lidí z doby 2. světové války. V seriálu mapujícím časový úsek od vpádu Němců do Polska až po bitvu o Británii se postupně dozvídáme o hrůzách toho konfliktu z pohledu několika postav pocházejících z Německa, Británie, Polska, USA a Francie. Nečekejte historická fakta nýbrž komornější a podstatně osobnější pojetí, jež vám válku přiblíží jinak, než jste zvyklí.Další spolupráceKONTAKT