PORTFOLIO

Na čem jsme spolupracovali?

SIRENA FILM, s.r.o.

1864


 


Dánský filmař Ole Bornedal se dostal do povědomí diváků především díky hororově laděnému thrilleru Noční hlídač z roku 1994 a jeho následnému remaku Hlídač mrtvých. O dvacet let později uvedl Bornedal osmidílnou minisérii 1864. Ta se zabývá tématem druhé šlesvické války, v jejímž důsledku Dánsko utrpělo svou největší porážku v dějinách. Po vydání se seriál dočkal rozporuplných reakcí a stal se předmětem veřejné diskuze. Dle kritiků se totiž tvůrce dopustil řady nepřesností a celou neblahou událost značně zjednodušil.


FILM MAKERS s.r.o., Lucky Man Films, s.r.o.

Anthropoid


 


Jednu z nejúspěšnějších diverzních akcí druhé světové války mají na svědomí čeští vojáci zahraničního odboje Josef Gabčík a Jan Kubiš. Těm se 27. května roku 1942 povedlo uskutečnit atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha, jenž byl jedním z nejvýznamnějších mužů Třetí říše a vůdcem nacistických okupačních sil v Československu. Jak celá mise s kódovým označením Operace Anthropoid probíhala se dozvíte v úspěšném snímku z roku 2016. Josefu Gabčíkovi vdechl život Cillian Murphy, Janu Kubišovi Jamie Dornan.


Film Kolektiv

Bod obnovy


 


Detektivní sci-fi film ukazuje svět blízké budoucnosti, ve které se dají oběti nehod či vražd znovu oživit, což s sebou přináší celou řadu nečekaných situací. Hlavní hrdinkou je ambiciózní kriminalistka, která má za úkol vyřešit vraždu jednoho z autorů revoluční technologie. Film se skvělým hereckým obsazením vznikl v koprodukci Česka, Slovenska, Polska a Srbska. Záběry procházejí složitou precizní proměnou náročné obrazové postprodukce a ve filmu spatříte třeba futuristicky posunuté barokní paláce nebo ikonické budovy z dob komunismu.


NW Location

Cello


 


Darren Lynn Bousman, který má na kontě několik dílů Saw, natočil horor Cello. Jeremy Irons si v něm zahraje po boku veterána Saw Tobina Bella. Natáčelo se na zámku Kačina i na hradě Točník a v Praze na Hradčanském náměstí, Příkopě, Malé Straně či Rudolfinu, ale i v Saúdské Arábii, Egyptě a Vídni. Děj se bude točit okolo mladého ctižádostivého hudebníka, který zjistí, že cello, které si pořídil, má velmi zajímavou, hodně krvavou minulost a možná je jeho hudební nástroj dokonce prokletý. Cena nástroje je tak oproti jeho původním představám mnohem zákeřnější.


CZECH ANGLO PRODUCTIONS s.r.o.

Dangerous Liaisons


 


Americký televizní seriál Dangerous Liaisons neboli Nebezpečné známosti představuje ústřední dvojici bývalých milenců, kteří se snaží využívat druhé pomocí dokonale propracovaného umění svádění. Jde o zdařilou televizní adaptaci klasického románu z 18. století Pierra Choderlose de Laclos. I tento ambiciózní projekt se natáčel u nás. Uvidíte Klášter v Doksanech i Plasy, zámek Opočno, Konopiště, Dobříš, Jemniště, Kutná Hora, Ploskovice, Roudnice, Libochovice, Dolní Beřkovice, Kačina, Roudnice nad Labem, Kosmonosy, Chlumec nad Cidlinou, Kolín, Zbraslavský zámek i různá pražská zákoutí.


Mia Production s.r.o.

Decision Game


 


Napínavá šestidílná série o matce, která pomocí své vycvičené strategické mysli bojuje o život své unesené dcery. Vera se ve své profesi zabývá činnostmi, jako je analýza rizik, teorie her a interaktivní rozhodování, což je akademická disciplína vyvinutá ve stínu studené války. Tyto racionální metody se stávají jedinou zbraní, díky které chce zoufalá matka zachránit Elsin život. Únosci požadují, aby Vera zvýšila hodnocení rizika u své pojišťovny pro malou africkou zemi. Ale Vera si uvědomuje, že pokud se podřídí, Elsina šance na přežití je mizivá.


DNA Production s.r.o.

Duch


 


Úspěšný osmidílný detektivní seriál kde nenápadný a introvertní vyšetřovatel Emil v elitní jednotce Národní centrály proti organizovanému zločinu nevyniká ve fyzických akcích ani střelbě. Je to spíše přátelský analytik, který pracuje na kriminálce a ústředí proti organizovanému zločinu a není zvyklý chodit do terénu. Vlivem jistých okolností se dostane s parťačkou Radkou do akce, kde se k Emilovi přidá skrytý a záhadný pomocník, který mu doslova změní život. Užijete si chvíle napětí, prvky štiplavé ironie i spoustu skvělého humoru.


CZECH ANGLO PRODUCTIONS s.r.o.

Extinction


 


Britský akční seriál s prvky fantasy s názvem Extinction přináší spoustu zvratů a napětí. Osmidílný sci-fi thriller Extinction (Zánik) reálně a do detailů představuje příběh zamilovaného mladíka, který zažije opravdový konec světa. Podaří se mu vrátit se zpět v čase a začíná ovlivňovat budoucnost. Snímek byl natočen v našem městě s názvem Most, který filmaře při výběru lokací zaujal, protože vyhovoval jejich představě typického východoevropského města, kde se jim podařilo skvěle vytvořit kulisu totalitní společnosti.


Stillking Films, spol. s r.o.

G. I. Joe


 


G. I. Joe je uskupením těch nejlepších vojáků, kteří bojují proti zbrojařské firmě Destro a zločinecké organizaci Kobra. Jako ústřední člen týmu se představil Channing Tatum v roli Dukea, jemuž zdárně sekunduje herečka Rachel Nichols alias špionka Scarlett. Generála Hawka pak ztvárnil Dennis Quaid a ve filmu si menší roli zahrála také česká modelka Karolína Kurková. Postavy jednotlivých hrdinů vychází z kolekce stejnojmenných akčních figurek, s nimiž vyrostly miliony dětí.


Film Hunters

Grand Prix


 


Příběh tří kluků žijících v pohraničním městě Cvikov, kteří mají rádi formule a dobrodružství a žijí svůj sen dostat se na závody Formule 1. Životem zklamaný Roman vede ne moc prosperující autobazar. Podivínský a pořádku milovný Emil má svou autodílnu. Štětka zase krade auta a motorky, které rozprodává na náhradní díly. Emil vyhraje v televizní soutěži vstupenky na Velkou cenu Formule 1 v Barceloně. Všichni vyráží v kradeném Volkswagenu T4 na Velkou cenu Španělska F1. Odstartují divoký road trip za svým snem plný nečekaných událostí.


MILK and HONEY FILMS, s.r.o.

Haunted


 


Seriál Haunted režiséra a scénáristy Jana Pavlackého je prvním hororovým počinem natočeným v české produkci pod záštitou streamovací služby Netflix. Jeho jednotlivé díly vypráví o lidech, kteří se stali svědky nadpřirozených jevů a nevysvětlitelných událostí, jež se navždy zapsaly do jejich životů. První série Haunted vyšla na Netflixu 19. října 2018 a o rok později ji doplnila série druhá s dalšími šesti díly.


DNA Production s.r.o.

Chlap


 


Seriál inspirovaný skutečným příběhem italského primáře Pierdante Piccioniho, který popsal ve svých autobiografických románech Minus dvanáct a První pomoc. Úspěšný lékař a primář oddělení speciální diagnostiky v prestižní Nemocnici Centrum Ondřej Frank je spolehlivý, bezchybný, chladný, striktně racionální a neotřesitelně sebejistý. U kolegů má respekt špičkového experta, chybí mu však lidskost a soucit. Po úrazu hlavy přijde o poslední léta svých vzpomínek, postupně objevuje okolní svět a snaží se pochopit svou osobnost. Pracovní i osobní vztahy získávají odlišnou dynamiku.


FUL FILM

Indián


 


Tvrdý obchodník, arogantní workoholik a majitel pražské firmy Ondřej má peníze jako smysl života. V Nebrasce uzavře životní obchod s bohatým investorem do výstavby luxusních rezidencí v Praze. Na cestě z Ameriky přelétá jeho letadlo nad rezervací, kde probíhá pohřeb indiánského náčelníka, jehož duch stoupající k nebi se náhodou vtělí do Ondřeje. Duch má o životě a hodnotách odlišné představy. Ráno doma Ondřeje probudí neodbytný hlas v hlavě, který se rozhodl jeho život změnit. Každodenní situace dostávají nový rozměr a mezi Ondřejem a duchem začíná neúprosný souboj plný situační komiky.


CZECH ANGLO PRODUCTIONS s.r.o.

Jojo Rabbit


 


Jojo Rabbit, nebo chcete-li Králíček Jojo, je válečná komedie z doby druhé světové války, pojednávající o blonďatém chlapci, jemuž nikdo neřekne jinak než Jojo. Jojo je nadšený mladý nacista, neublížil by ani mouše a za kamaráda má samotného Adolf Hitlera! Co se stane ve chvíli, kdy malý Jojo zjistí, že jeho matka, kterou hraje slavná Scarlett Johansson, ukrývá v podkroví židovskou dívku? Film se kromě USA a Nového Zélandu natáčel také v České republice a jako předloha mu posloužila knížka Caging Skies od Christine Leunens.


NOGUP agency s.r.o.

Lída Baarová


 


Roku 1934 se česká herečka Lída Bárové vypraví do berlínských filmových ateliérů Babelsberg. Přestože na ní zpočátku čeká řada problémů, v evropském Hollywoodu nakonec uspěje a její hvězda stoupá strmě vzhůru. Po nevydařeném vztahu s hereckým kolegou Gustavem Fröhlichem končí v náručí ministra propagandy Goebbelse, což se ovšem znelíbí Adolfu Hitlerovi, který donutí Goebbelse románek s Baarovou ukončit. Baarová je poté nucena během Křišťálové noci v roce 1938 uprchnout zpět do své vlasti. Dramatický příběh jedné z nejúspěšnějších českých hereček přivedl na stříbrná plátna režisér Filip Renč, role Lídy Baarové se ujala slovenská herečka Táňa Pauhofová.


MAYA PRODUCTION, s.r.o.

Marie Terezie II


 


Nejrozsáhlejší mezinárodní koprodukční projekt České televize – i tak by se dalo popsat pokračování úspěšného životopisného dramatu o jedné z nejvýznamnějších vladařek historie. Na tvorbě filmu Marie Terezie II se kromě již zmíněné České televize podílelo také rakouské ORF, slovenské RTVS a maďarské MTVA. Scénář k původnímu snímku i k jeho druhému dílu napsala Mirka Zlatníková a na režisérskou židli usedl renomovaný Robert Dorhnelm.


Arthur Krensky Films s.r.o.

Místo zločinu Ostrava


 


Krimiseriál Místo zločinu Ostrava se sice primárně, jak už název napovídá, natáčel v Ostravě, ale „zavítal“ také do zahraničí, konkrétně do česko-polského Těšína a Tuniska. Filmovalo se celkem 117 dnů, na seriálu se vystřídalo více než 100 herců a ústřední role patří Pavle Beretové a Stanislavu Majerovi. Ona je přímočará a soutěživá, on výbušný a náladový. Jednotlivé kriminální případy jsou inspirovány skutečnostmi, které police na Ostravsku vyšetřovala během uplynulých několika let.


Roadrunner s.r.o.

Národní házená


 


V zapadlém městečku Nejdek začíná skupinka svérázných přátel pomalu přicházet o své ambice, energii, mládí i zdraví. Horst, Fery, Hugo, Pučma a Vladěna se často setkávají a nostalgicky vracejí do zlatých časů 90. let, kdy jejich tým získal mistrovský titul v národní házené. Ze všedních dní plných rutiny zlenivělé sportovce vytrhne pozvánka na první klubové mistrovství veteránů v národní házené na Slovensku. Dají starou partu dohromady a s bojovým pokřikem „Míč v ruce, národka v srdci“ začnou trénovat na veteránské klubové mistrovství. Komedie, u které se opravdu zasmějete.


NEGATIV s.r.o.

Národní třída


 


Národní třída je česko-německým filmem z dílny režiséra Štěpána Altrichtera, jenž se začal natáčet na podzim roku 2018 v Praze. Film vychází ze stejnojmenné knižní předlohy Jaroslava Rudiše a hlavních rolích je možné spatřit Hynka Čermáka, Kateřinu Janečkovou a Jana Cinu. Snímek sleduje osudy hlavního hrdiny přezdívaného Vandam, který nejde daleko pro ránu, často cvičí, holduje alkoholu, dělá si zálusk na hospodskou Lucku a především vzdoruje systému, seč může.


Mia Production s.r.o.

Krimi Zurich


 


Německý krimiseriál plný zvratů. Právník Thomas Borchert ve Frankfurtu přišel o svoji právnickou firmu. Jeho společník spáchal sebevraždu a noviny píšou hlavně o tom, že je zloděj a podvodník. Proto se vrací do rodného Curychu, tedy do místa, kde měl přátele a život, aby očistil svoje poskvrněné jméno. Právník je hnán svým smyslem pro spravedlnost a snaží se pomáhat lidem v nouzi. Jeho samotného do Curychu zavedla zmíněná série potíží, kvůli kterým si na něj chce posvítit hlavně státní zástupce.


Film Makers

Stínohra


 


Čtyřicetiletý záchranář Jan Kavka opouští manželku Evu, která se v okamžiku rozchodu stává tragickou obětí zločinu. Vdovec si vyčítá, že smrt nepřímo zavinil a nepřišel jí na pomoc. Útočiště mu poskytne kamarád Michal v boxerském klubu, kde se spřátelí s jeho chráněnkou Gretou, které tělocvična nahrazuje rodinu. Vyšetřovatel Dvořák zjistí, že pachatel a feťák Robert Stránský je informátor pod ochranou vyšetřovatelky Mudrové z protidrogové centrály. Jan se vydává na vlastní cestu odplaty. Otázkou zůstává, zda najde kromě pomsty i odpuštění sám k sobě.


DNA Production s.r.o.

Šéfka


 


Kriminální seriál s unikátním pohledem na tým vyšetřovatelů. Vedle desítky uzavřených případů si vychutnáte silné osobní příběhy hlavních postav ovlivňovaných jejich případy. Major Karla Langerová, kapitán Richard Čech a kapitán Jan Trunpeta vyšetřují vraždy s nečekanými zvraty a překvapivým rozuzlením. Uvidíte, jak snadno se vyšetřovatelé mohou ocitnout v samotném centru zločinu, ať už jako oběti či podezřelí. Karla navíc na vlastní pěst pátrá po objasnění smrti svého manžela, bývalého policisty zastřeleného ve službě, což ovlivní osudy všech v okolí.


OKKO

Operations Totems


 


Francouzský špionážní seriál Operations Totems přináší milostný příběh dvou nepřátelských špionů. Akční thriller se odehrává uprostřed studené války v roce 1964 a mapuje situaci od východního Berlína až po Paříž a od severní Afriky až po SSSR. Snímek sleduje tajného agenta Francise Morizeta, který se snaží životem nést svou legendu o otcovském plášti v době, kdy poprvé míří do akce a přitom narazí na novou členku KGB Lyudmilu. Uprostřed nepřetržitých nelegálních zpravodajských operací mezi SDECE a CIA oba bojují za své země a současně proti vzájemné lásce.


U N I T and S O F A, s.r.o.

Přijela pouť


 


Na podzim roku 2018 přinesla internetová televize Stream.cz (poté Televize Seznam) komediální seriál Přijela Pouť z pera scénáristy Petra Kolečka. Druhá řada dorazila o rok později a prostředí poutě vyměnila za pražský Palác kultury. Vedle pobavení seriál poslouží také jako věrný obraz porevoluční doby zkažené finančními a politickými podvody. V hlavních rolích lze spatřit Jakuba Prachaře, Evu Holubovou, Matěje Dadáka, Lucii Vopatovou, Jaromíra Dulavu, Ondřeje Pavelku, Michala Suchánka či Richarda Genzera.


Česká televize

Případy 1. Oddělení


 


Kriminální seriál inspirovaný 14 skutečnými případy, které řešili po roce 1989 policisté oddělení vražd na území Prahy. Elitní útvar dosahuje kolem 95 % objasněnosti trestných činů a jeho příslušníci zasahují u vražd, pokusů o vraždu, těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti a dalších závažných zločinů. Seriál se opírá o autenticitu a přesnost v popisu policejního prostředí, žargonu i vyšetřovacích postupů a způsob pátrání i usvědčení zůstává do velké míry zachován. Uvidíte, jak těžké je po dopadení zločin dokázat a jak důležitou roli hrají i zdánlivé maličkosti.


NW Location

Půlnoční zpověď


 


Osmidílná minisérie autorské dvojice Kateřiny a Jitky Bártů přináší napínavý psychologický příběh z žánru černé komedie o přetvářce a lhaní. Děj se odehrává ve více časových rovinách. Vztahová terapeutka a kněz se navzdory svým traumatům představují jako trpěliví zpovědníci a chápaví poradci. Po letech vzájemného nepochopení je nečekaně propojí společné tajemství a záhadný zločin, kde hraje klíčovou roli konfliktní klientka, manipulátorka a influencerka Marianna Krausová. Krimi série navazuje na předešlé úspěšné projekty V.I.P. vraždy či Temný kraj.


DNA Production s.r.o.

Specialisté


 


Oblíbený český kriminální seriál Specialisté se začal na stanici TV Nova vysílat začátkem roku 2017 a od té doby přibývají další díly po desítkách. V hlavních rolích se objevili například Zuzana Kajnarová, Jakub Štáfek, Jan Vlasák, Jan Zadražil nebo David Prachař, přičemž posledního jmenovaného v seriálu z osobních důvodu nahradil Martin Dejdar. Seriál mapuje životy čtveřice kriminalistů, na něž krom práce čeká rovněž řešení svých rodinných a soukromých problémů.


Stillking

The Gray Man


 


Záhadný agent CIA odhaluje skrytá tajemství, která by mohla agenturu zcela zničit. Bývalý kolega, co nejspíš úplně zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. Celovečerní film, který režírují bratři Joe a Anthony Russoové, které znáte jako tvůrce Avengers od Marvelu, vám vnikne až pod kůži. Uvidíte filmové hvězdy, jako jsou Ryan Gosling a Chris Evans. Natáčení vysoko rozpočtového amerického akčního filmu probíhalo v Praze, která tentokrát představovala asijský Bangkok. Nechte se unést strhujícím příběhem.


Roadrunner s.r.o.

The Letter for the King


 


Mladý rytíř se na dobrodružné výpravě za záchranu svého království potýká se starodávnými proroctvími, magickými silami i nevypočitatelnými společníky. Velkolepý seriál z produkce Netflixu vznikl na motivy úspěšného fantasy románu Tonke Dragt z roku 1962. V hlavních rolích se představili Amir Wilson a Ruby Serkis, kteří za účelem natáčení navštívili vedle Nového Zélandu také Prahu.


CZECH ANGLO PRODUCTIONS s.r.o.

The Musketeers


 


Ačkoliv se příběh seriálu Tři mušketýři nedrží románové předlohy francouzského spisovatele Alexandra Dumase zcela věrně, to hlavní zůstává. Děj se odehrává v 17. století v Paříži za vlády krále Ludvíka XIII, kde skupina mušketýrů (D'Artagnan, Athos, Porthos a Aramis) brání spravedlnost. Televizní seriál o celkem 30 epizodách běžel od roku 2014 do roku 2016 a vznikl pod křídly stanice BBC One. V České republice ho koncem června roku 2015 uvedla televize Prima.


CZECH ANGLO PRODUCTIONS s.r.o.

World on Fire


 


Sedmidílná dramatická série Svět v plamenech vypráví příběhy obyčejných lidí z doby 2. světové války. V seriálu mapujícím časový úsek od vpádu Němců do Polska až po bitvu o Británii se postupně dozvídáme o hrůzách toho konfliktu z pohledu několika postav pocházejících z Německa, Británie, Polska, USA a Francie. Nečekejte historická fakta nýbrž komornější a podstatně osobnější pojetí, jež vám válku přiblíží jinak, než jste zvyklí.Další spolupráce